Dinamo a făcut azi un anunț important vizavi de un fotbalist esențial al „câinilor” în ultimele sezoane.
„Raul Opruț rămâne câine roșu până în 2029!
Suntem bucuroși să anunțăm că Raul și-a prelungit contractul cu Dinamo până la 30.06.2029.

Venit în vara anului 2024, Raul a demonstrat rapid că este omul potrivit pentru banda stângă, devenind un jucător important pentru echipă și pentru spiritul acestui club. Cu 81 de meciuri în tricoul alb-roșu, 7 goluri și 3 pase decisive, și-a câștigat locul în inimile dinamoviștilor prin devotament, muncă și pasiune.
Raul, îți mulțumim pentru tot ce ai oferit până acum și avem încredere că cele mai frumoase momente abia urmează! Îți dorim multă sănătate, succes și cât mai multe bucurii alături de Dinamo!”, au transmis cei de la club pe rețelele de socializare.
Citește și
Dinamo își recapătă cel mai important jucător pentru finala locul 3 cu CFR Cluj
