Un român, aproape de gol la debutul la noua echipă

George Pușcaș a intrat repede în pâine la noua sa echipă, Reading. Adus în această săptămână la gruparea din Championship, atacantul care a făcut un Campionat European de tineret Under-21 excelent alături de colegii de la naționala mică și-a făcut debutul oficial la Reading. A fost trimis pe teren în minutul 46 al partidei pe care formația sa l-a disputat în deplasare, contra celor de la Hull City. Era deja 2-0 pentru gazde când antrenorul Jose Gomes l-a introdus pe Pușcaș în locul lui Lucas Ariel Boye. Atacantul român putea avea un debut perfect. În minutul 72, la 2-1 pentru Hull, Pușcaș a lovit bara și a ratat ocazia de a aduce un punct echipei sale. Hull – Reading s-a terminat 2-1, a doua înfrângere în două etape pentru formația lui Pușcaș. Etapa viitoare, Reading va juca acasa contra lui Cardiff City. Până atunci, marți are meci în Cupa Ligii, în deplasare, cu Wycombe Wanderers.