În urma ședinței Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal, susținută pe data de 11 februarie, s-a decis suspendarea lui Ștefan Baiaram (23 de ani) pentru două etape, în urma incidentului cu fanii adverși, la finalul derby-ului dintre Dinamo și Universitatea Craiova, încheiat cu scorul de 1-1.
Atacantul Craiovei a avut un schimb acid de replici, Baiaram l-a scuipat pe unul dintre suporteri.
În urma acestui incident, Comisia de Disciplină a FRF i-a acordat lui Baiaram o suspendare de două etape, potrivit comunicatului publicat de LPF. Astfel, atacantul oltenilor va rata următoarele două meciuri oficiale, ambele cu FCSB, primul în Cupa României Betano, iar celălalt în Superliga. De asemenea, Baiaram a primit o amendă de 6.800 de lei.
Citește și
Victor Rebengiuc la 93 de ani: „Uite ce am încercat să fac mereu!”
