Sorescu, dezbrăcat de fani! ”Le înțeleg frustrarea”

Scene incredibile la finalul meciului Mioveni – Dinamo (2-1), când roș-albii au fost egalați și au pierdut partida în prelungiri!

Sorescu a marcat singurul gol pentru bucureșteni, iar după meci a fost printre jucătorii chemați de către fani la raport. Unul dintre ultrași l-a dezbrăcat de tricou pe Deian, un altul i-a aruncat tricoul în iarbă, umilindu-l pe unul dintre liderii formației!

”Încep să tremur din minutul 85”

”Aveam alt moral că vom lua cele 3 puncte. Am luptat, dar la final ca-n meciurile trecute

Când văd minutul 85 încep să tremur! Nu știu, nu știu… Cei din staff se vor ocupa de acest lucru și-l vor elimina. Păcat și dureros, aveam meciul în mână, trebuia să plecăm cu cele 3 puncte.

Fanii m-au chemat să vorbim. Mi-au dat tricoul jos, le înțeleg frustrarea. Sunt obișnuiți ca Dinamo să fie sus, să nu facă greșeli, nu-mi găsesc cuvintele.

Vrea să continue

Sincer, am încetat să mă mai uit la celelalte meciuri. Important ar fi să adunăm noi punctele.

Da, vreau să continuu, niciodată n-am oferit jumătăți de măsură. Am venit cu brațele deschise”, a comentat Sorescu imediat după partidă.

Deian este cotat la un milion de euro de către conducerea clubului, care speră să-l vândă pe jucător în această iarnă.

Adrian Năstase, despre Florin Roman: ”Cei care votează asemenea personaje nu au oare nicio vină?”