S-a strigat ”demisia” la FCSB! Petrea: ”Mie?!”, Becali: ”Poate ni-l fură cu 30 de milioane”

FCSB a remizat duminică seară, scor 3-3, în derby-ul campionatului cu CFR Cluj. Roș-albaștrii au revenit pe tabelă de două ori și au egalat în prelungiri, smulgând o remiză ce nu a fost apreciată de către proprii suporteri.

În timpul meciului, pe final, până la reușita lui Iulian Cristea, dar și după ce fundașul a restabilit egalitatea, fanii FCSB prezenți pe Arena Națională au strigat ”Demisia, Demisia” la adresa antrenorului Toni Petrea și ”Gigi, lasă-ne!” la adresa patronului.

”Mie mi-au strigat demisia? Am auzit ceva, dar nu știam pentru cine. Eu eram concentrat la joc”, a declarat Toni Petrea, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Ce visează patronul

În schimb, Gigi Becali a fost entuziasmat după FCSB – CFR Cluj 3-3: ”Tavi Popescu e jucător de 100 de milioane. E posibil să ni-l fure unul cu 30-40 de milioane”.

Fotbalistul de 19 ani a fost cel mai bun jucător din tabăra roș-albaștrilor. A marcat un gol senzațional în prima repriză și a inițiat multe acțiuni periculoase la poarta adversă.

”Tavi Popescu e jucător de 100 de milioane. E posibil să ni-l fure unul cu 30-40 de milioane. Dacă dă 30 de milioane îl fură, adică îl dau, dar dacă îl mai țin doi ani, fără o sută de milioane nu-l dau.

Echipa fără el are probleme. Mă refer că e un jucător exponențial, e jucător de echipe mari. Acum el a devenit mai important decât Tănase. Tavi Popescu e mai mult inter, pentru că are nevoie și de arie de joc, are nevoie de mișcare. Dacă vine Florinel Coman, va trebui să joace în centru”, a punctat Becali.

”Vreau să luăm campionatul, pentru că vreau să câștig bani”

Patronul roș-albaștrilor nu a renunțat la gândul de a câștiga titlul de campion, convins că va avea numai de câștigat dintr-o viitoare participare în Liga Campionilor.

”Sunt mulțumit de rezultat. Atunci când egalezi și dai goluri ești mulțumit. Au jucat fotbal în prima repriză. A doua repriză nu vreau să mă întrebați, antrenorul a făcut schimbările, acesta e adevărul, nu mă bag peste el, pentru că am încredere.

El face tot și echipa merge. Mi-a zis înainte de meci că nu avem fundași laterali și i-am zis să joace cum consideră el. Pe Keșeru, antrenorul l-a schimbat. A văzut că nu face față și l-a schimbat, nu mă interesează pe mine.

Atâta timp cât suntem în cărți la campionat, sunt mulțumit. Vreau să câștigăm campionatul dacă vreau să iau bani. Bani vin din Liga Campionilor, din transferuri. Noi dacă luăm campionatul anul acesta ne calificăm în grupele Ligii Campionilor. Avem o echipă foarte periculoasă în atac. În defensivă stăm mai puțin bine”, a declarat Gigi Becali.

Orban aruncă bomba în legătură cu Cîțu: ”Nu pot da cu piciorul în cineva care e căzut la pământ. Va fi schimbat”