Dinamo – Hermannstadt 2-0. Ianis Stoica (22 de ani), atacantul sibienilor, a fost dorit de „câini” în această iarnă, însă acesta nu și-a părăsit echipa.
La flash-interviu a fost întrebat despre posibilitatea unui transfer la formația antrenată de Zeljko Kopic (47 de ani).
Întrebarea a venit și în contextul în care suporterii lui Dinamo l-au aplaudat și i-au transmis să ia în considerare posibilitatea unui transfer în vară.
Ianis Stoica: „Eu n-am refuzat vreo ofertă”
Stoica a precizat la flash-interviu faptul că n-a refuzat să vină la Dinamo în această iarnă, însă gândul lui este doar la Hermannstadt, cel puțin până în vară, atunci când va participa la Campionatul European, alături de România U21.
„Poate puteam scoate mai mult, dar trebuie să recunoaștem că au fost mai buni decât noi și asta este. Avem următorul meci și trebuie să ne pregătim pentru el.
„Le mulțumesc dinamoviștilor”
Le mulțumesc suporterilor lui Dinamo! (n.r. pentru aplauze) Eu sunt, deocamdată, jucător la Sibiu, încerc să-mi fac treaba cât mai bine, să prind Europeanul și vom vedea. Nu sunt în măsură să vorbesc despre negocieri, sunt patroni, președinți, îi puteți întreba pe ei.
Eu n-am refuzat vreo ofertă. Îmi doresc să joc cât mai bine aici, mintea mea e aici. Sper să joc cât mai bine, să reușesc să înscriu. În seara asta n-am fost eu, per total nu mi-a ieșit nimic.
Obiectivul? Mai avem un meci cu Rapid, sper să câștigăm, iar apoi, în play-out, să ne salvăm cât mai repede. Se înjumătățesc punctele și diferența e foarte mică.
Nu mi-e teamă de baraj, dar trebuie să fim preventivi și să eliminăm greșelile”, a declarat Ianis Stoica, la Prima Sport.
Citește și