Program pe zile Untold 2022. Când urcă pe scenă cei mai cunoscuți artiști

Festivalul Untold 2022 va avea loc în perioada 4-7 august la Cluj-Napoca. Organizatorii au anunțat acum într-un comunicat oficial programul pe zile – când și pe ce scene vor urca artiștii invitați.

Peste 200 de artiști naționali și internaționali, printre care Above & Beyond, Anne-Marie, Claptone, David Guetta, Don Diablo, J Balvin, Kygo, Lost Frequencies, Major Lazer, Morten, Paul Kalkbrenner Live, Steve Aoki și Tujamo vor urca pe scena principală la cea de-a șaptea ediție a unuia dintre cele mai mari festivaluri din lume.

Program joi, 4 august, Untold 2022

Scena principală: Above & Beyond, Claptone, Manuel Riva, Morten, Partydul KISS FM, Steve Aoki, Vini Vici
Scena Galaxy: Djeff, Jamie Jones B2B Loco Dice, Mahony, Raresh
Scena Alchemy: Groove Hustlaz – Aldaris & S-T-PHAN, Macanache, Malaa, Marko Glass Ft. Bvcovia, Noisia (DJ Set), Paraziții, Șuie Paparude
Daydreaming: Armen Miran & Hraach, Audiofly,Caleesi & Sarah Kreis, Damian Lazarus, Lazare Hoche, Nick Varon, Refrakt, Sesiune
Time: Adrian Șaguna B2B Mihai V, Arias, Cotoraci B2B Kaisser, Digitalove, DJ Andi, Maestros Del Ritmo – John Trend& Jay KO, Marius Onuc B2B Just 2, Mike Kross B2B Kataa, Paul Damixie, Plastik Funk
Fortune: Bogdan Vix & Claudiu Adam, Darren Porter, Marco V, Markus Schulz, Nifra, Talla 2XLC

Program vineri, 5 august, Untold 2022

Mainstage: Bassjackers, Chico Rose, Dimitri Vegas & Like Mike, Don Diablo, Dirty Nano, G-Eazy, Gryffin, Paul Kalkbrenner
Live Galaxy: Amelie Lens, Anfisa Letyago, Maceo Plex, Marcel Fengler, Richie Hawtin
Alchemy: AlbertNBN, Azteca, Deliric x Silent Strike with Muse Orchestra, DJ Snow & Mc Agent, LEntourloop with NZeng, Troy Berkley & Blabbermouf, Nane, Rava, Sub Focus B2B Wilkinson Ft. ID & Ad-Apt
Daydreaming: Dizharmonia, Djeff, Hot Oasis, Kozo, Mira & Chris Schwarzwalder, Raresh, Sebastien Leger Modular Live Show, Seen Vybe Time: Albin Kaczka, Andi Moisescu, Andre Rizo, Andreea Esca & Otravă, Andrew Maze B2B Adrian Funk, CDJ Cristian-Daniel, Cucugram B2B Deny, Ferreck Dawn, Kasia, Kristian Nairn, Maryo,
Moonsound Fortune: Aly & Fila, Drym, Nikolauss & Starpicker, Paul Denton, Sean Tyas, The Thrillseekers Pres. Hydra

Program sâmbătă, 6 august, Untold 2022

Mainstage: Alok, David Guetta, FKJ, Kungs, Kygo, Major Lazer Soundsystem, Oliver Heldens
Galaxy: Ann Clue, Boris Brejcha, Mathame, Paco Osuna, Reinier Zonneveld
Live Alchemy: Borgore, Connect-R & Johny Romano, El Nino, Grasu XXL & Guess Who, Killa Fonic, Netsky, YNY Sebi, ZO
Daydreaming: Angel, Camilo Franco, Dave Andres, Maga, Matthew Dekay B2B Yokoo, Mihai Popoviciu, Nico Stojan, Pablo Fierro, Persic Time: Alex Kennon, Chris Hype, DJ Dark & Mentol, Jack Orange B2B Will Johnston, Korolova, Matt, Maya, Nusha, Rosario Internullo, Vali Bărbulescu B2B Lucian Bărbulescu
Fortune: Andrew Rayel, Giuseppe Ottaviani, Jody Wisternoff, Men-D, Ruben De Ronde, Xijaro & Pitch

Program duminică, 7 august, Untold 2022

Mainstage: Anne-Marie, ATB, Hardwell, J Balvin, Lost Frequencies, Pascal Junior, Tim Hox, Tujamo
Galaxy: Coeus, Kevin De Vries, Stephan Bodzin Live, Tale of Us
Alchemy: Arkanian x Azrael Golden x Zannidache, Culese din Cartier, DJ Shiver, Dub FX & Woodnote, Ian, Princess Nokia
Daydreaming: Akos, Bross, Day Dreamers (Marwan, Woodnote, Dub FX), Hernan Cattaneo B2B Nick Warren, Jan Blomqvist, Marwan, Paax (Tulum), Pandhora Live, Paul Soll (Live Act)
Time: Adrian Eftimie & Optick, Alb Who B2B Andrew Dum, Anna Tur, Fehrplay, Hiddn, No Idea, Noel Holler B2B Toby Romeo, Raldum, S.A.L. Suzuki, Simina Grigoriu, Steff Da Campo
Fortune: ATB, Daxson, Emma Hewitt, Ferry Corsten Pres. Gouryella, Jorn Van Deynhoven, Roman Messer, Suncatcher & Exolight, The Wlt.

Citește și

Autoritățile din Bușteni vor îndepărta urșii din stațiune cu raze laser și ultrasunete