Gol pentru un român în Premier League

Florin Andone a început perfect noul sezon din Premier League. A contribuit la succesul echipei sale, Brighton & Hove pe terenul celor de la Watford. Atacantul naționalei a fost rezervă, dar a intrat în minutul 64, în locul lui Jurgen Locadia, un olandez de 25 de ani. La doar un minut de la primul pas făcut pe gazon, Andone a și marcat, după o pasă primită de la Propper. A fost golul de 0-2, primul purtând semnătura lui Doucoure, care și-a învins propriul portar. S-a terminat 3-0 pentru Brighton, ultima reușită fiind a lui Maupay. Brighton este pe locul 3 în campionat, iar Andone ar putea fi trimis pe teren încă din primul minut etapa viitoare, când formația sa o va întâlni pe teren propriu pe West Ham United. Ciocănarii au fost călcați în picioare azi, pierzând cu 5-0 pe teren propriu, în fața campioanei Manchester City.