Dinamo a remizat, scor 1-1, cu Universitatea Craiova aseară pe Arena Națională.
Au înscris Alberto Soro, respectiv Assad Al-Hamlawi.
Kennedy Boateng rămâne la Dinamo doar până la vară
Zeljko Kopic a transmis din nou că are nevoie de jucători cu calitate, însă aceștia sunt greu de găsit în perioada de mercato din iarnă.
De asemenea, antrenorul croat a vorbit și despre Kennedy Boateng, care a avut oferte importante în această perioadă de mercato, menționând că decizia clubului a fost să-l păstreze pe fundaș, în ciuda faptului că îi expiră contractul la finalul sezonului.
„Cred în personalitatea lui”
„Nu este ușor să-ți păstrezi calmul. A avut oferte foarte bune, însă decizia noastră este să rămânem așa până în vară.
Cred în personalitatea lui, în calitatea lui umană și că va continua să muncească la același nivel. A dat mult pentru acest club, însă și clubul i-a oferit multe”, a declarat Kopic.
Boateng a avut ofertă de a merge în China și s-a vorbit de un salariu lunar de 50.000 de euro.
Citește și
Victor Rebengiuc la 93 de ani: „Uite ce am încercat să fac mereu!”
