FOTO Desfigurat după derby, golgeterul ”câinilor” a primit un avertisment din partea doctorilor

Dinamoviștii revin de astăzi la antrenamente după succesul din derby cu FCSB (2-1), iar în week-end vor juca la Mediaș, cu Gaz Metan, care se luptă să prindă în premieră play-off-ul. Roș-albii mai joacă doar pentru orgoliu, repetiție pentru play-out și pentru partida de la Clinceni, cu Academica, din sferturile Cupei României.

”Câinii” ar putea să nu se bazeze pe golgeterul la zi al echipei, Slavko Perovic, desfigurat de Iulian Cristea în meciul de duminică seară. Toată lumea s-a speriat când a văzut și revăzut reluări cu intrarea asupra sârbului! Iar fotografia cu chipul lui Perovic spune totul. Fotbalistul care are 6 goluri în 14 meciuri pentru Dinamo, în campionat, plus alte două în Cupa României, ar vrea să înceapă de azi antrenamentele.

Însă doctorii i-au interzis acest lucru!

”Mi-au spus să iau o pauză de o săptămână, este o procedură standard, din ceea ce mi s-a zis. Eu aș vrea să joc și în week-end, fotbalul e viața mea, nu mi-e deloc teamă. Prefer să fiu pe teren, în orice condiții, să mă lupt. O să joc cu ardoare și cu atitudine orice meci, nu mă menajez. Am doi dinți lipsă, buza superioară e avariată, dar viața merge înainte. Nu mă plâng, sunt ”câine roșu”, eu nu mă plâng!”, a comentat atacantul pentru doarromania.ro.