FCSB împiedicată cu greviștii!

FCSB și Hermannstadt au încheiat la egalitate, scor 2-2, roș-albaștrii obținând un punct in-etremis, grație golului lui Edjouma din prelungiri. Sibienii au condus de două ori pe Arena Națională.

Hermannstadt, în pragul colapsului

10.872 de spectatori au asistat la meci, cifră oficială.

Hermannstadt e o echipă cu mari probleme financiare, Iliev a refuzat să joace între buturi, vrea să plece, cei mai buni fotbaliști ai sibienilor vor părăsi echipa zilele viitoare, cel puțin așa au amenințat pentru că nu și-au încasat salariile din luna mai!

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 21, printr-un șut din prima al lui Mihai Butean, din marginea careului.

Posesie fără victorie

FCSB a restabilit egalitatea, în minutul 34, cu un șut superb din întoarcere al lui Joyskim Dawa.

Sibienii au dat însă lovitura în repriza a doua, când au executat un corner, în minutul 65, iar Daniel Paraschiv (ex-CFR Cluj) a trimis cu capul direct în poarta lui Ștefan Târnovanu.

În prelungirile reprizei secunde, Malcom Edjouma a înscris și a restabilit egalitatea pe Arena Națională aducând astfel un punct pentru echipa lui Nicolae Dică.

A început programul ”Litoralul pentru toți”