--> -->

Drumul spre grupele Ligii continuă. Următoarea oprire: Glasgow

CFR Cluj continuă drumul spre grupele Ligii Campionilor. După 1-0 în turul cu Maccabi Tel Aviv, băieții lui Dan Petrescu au trăit periculos în Israel, dar s-au calificat în turul 3 preliminar al celei mai tari competiții a Europei. După o ocazie mare a lui Rondon, gazdele au început să viseze frumos. Blackman a fost Omul negru din careul CFR-ului, a profitat de o indecizie a fundașilor clujeni și l-a învins pe Arlauskis. Culio i-a trezit din visare pe cei de la Maccabi. A egalat dintr-un penalty scos excelent de un Bordeianu care a arătat un travaliu incredibil. Tot de la Culio a plecat și golul de 1-2. Argentinianul a tras tare, de la peste 20 de metri, Gianniotis a respins în față, iar Rondon a spus Gracias și a marcat cu capul.
Între golurile vișiniilor, Shechter a avut o ocazie uriașă. A trimis un călcâi care a trecut agonizant de aproape de bară. La pauză, antrenorul gazdelor a mutat. L-a trimis pe teren pe Cohen. Nu i-a luat mult până să-l facă pe tehnician să se felicite pentru alegerea făcută. A prins un șut fantastic de la marginea careului, iar Arlauskis n-a putut decât să scoată mingea din plasă. 2-2, în minutul 48. Gazdele s-au mutat apoi în terenul CFR-ului. Dan Petrescu a replicat și el. L-a scos pe Deac și l-a trimis pe gazonul din Netanya pe Păun. Iar cu 8 minute înainte de final l-a introdus pe Țucudean pe teren. Maccabi nu a reușit să mai pună probleme în careul clujenilor, iar meciul s-a terminat 2-2. Pentru CFR urmeaza o dubla infernală, cu Celtic Glasgow, echipă cu peste 100 de trofee în palmares.

Simona Halep face marele anunț: ”Sper”