Dinamo atacă trofeul Cupei României! Zeljko Kopic: „Vor urma schimbări în echipă”

Zeljko Kopic (48 de ani), antrenorul de la Dinamo, a susținut conferința de presă premergătoare meciului cu Metalul Buzău (joi, ora 20:00), din sferturile Cupei României Betano.

Zeljko Kopic, înainte de Dinamo – Metalul Buzău: „Vor exista schimbări în echipă”

„Suntem echipa favorită. Jucăm împotriva unei echipe din eșalonul secund. Sunt o echipă bună, merită să fie aici, în sferturi. Trebuie să fim pregătiți, să fim la nivelul nostru maxim.

Suntem favoriți și ne dorim să ne calificăm în semifinale. Pentru asta am pregătit meciul. Vom face câteva schimbări, am analizat ultimul nostru meci și vreau să schimb câteva lucruri.

Obiectivul este să câștigăm meciul. Am mai vorbit despre cum ne prezentăm în ultimii 25 de metri, despre cum tratăm situațiile din care putem marca. Uneori nu reușim ultima pasă. Asta este ceva putem să îmbunătățim.

Karamoko va fi apt din luna aprilie

Focusul nostru este spre modul în care tratăm momentele în care suntem în fața porții adverse.

Karamoko va putea juca după meciurile echipelor naționale, asta este predicția noastră, dacă totul va fi ok.

Dacă totul va merge bine, atunci ar trebui să îl vedem pe teren. Până acum suntem bine, ne așteptăm la astfel de lucruri în acest moment al sezonului. Sper să ne mutăm curând de pe terenul artificial pe cel natural”, a spus Zeljko Kopic, la conferința de presă.

Citește și

Prețul benzinei o ia razna! Există și un scenariu șocant: 10 lei/litru