Dinamo a rezolvat primul transfer al verii! Primele detalii

Dinamo se va lupta pentru calificarea în preliminariile Conference League. Va întâlni la finalul lunii mai învingătoarea dintre FCSB și FC Botoșani.

Până atunci, „câinii” au rezolvat primul transfer al verii.

Un tânăr de mare viitor s-a înțeles cu Dinamo!

Formația pregătită de Zeljko Kopic a făcut prima mutare pentru stagiunea următoare și și-a asigurat serviciile unui jucător tânăr și de perspectivă: Ianis Doană (18 ani).

Ianis Doană, primul transfer al lui Dinamo pentru sezonul următor

Din informațiile Digi Sport, Ianis Doană va ajunge la Dinamo din vară, care îl va transfera de la CSM Reșița, echipa la care a crescut.

În sezonul 2025/2026, Doană a jucat împrumut la Steaua București. În tricoul ”Militarilor”, mijlocașul ofensiv a marcat de trei ori și a oferit patru assisturi în cele 24 de partide (1633 de minute) jucate

Citește și

O mănăstire din Centrul Bucureștiului a fost reactivată