Bianca Andreescu merge mai departe la China Open

Bianca Andreescu face spectacol și la China Open. Sportiva care reprezintă Canada dar a descoperit tenisul în România a învins-o astăzi pe Aliaksandra Sashnovich, 6-2, 2-6, 6-1, în turneul care se joacă la Beijing.

Bianca a fost fost de neînvins în setul 1, dar s-a relaxat puțin în setul al doilea pe care l-a câștigat sportiva din Belarus de 25 de ani, născută în Minsk. Românca care s-a născut în Canada însă a tras tare și a mers mai departe în competiție după setul al treilea. Este pentru prima dată când Bianca a jucat contra Aliaksandrei Sashnovich.

Bianca Andreescu va juca mai departe în turul al doilea al turneului asiatic cu Elise Mertens, locul 19 WTA. Bianca este una dintre favoritele turneului după ce a câștigat anul acesta Indian Wells și primul său turneu de Mare Șlem din carieră, US Open.

Bogdan Vintilă a dezvăluit cum pregătește derby-ul: ”Nu sunt nesimțit”