Atitudine. Fabbrini: ”Întrebați-l pe antrenor”, Nemec: ”Eu, unul, nu pot să dorm”

Dinamo a învins astăzi, 2-0 pe Voluntari, urcând pe loc de baraj, prima victorie după 13 etape fără succes. Golurile lui Bejan și Nemec au reaprins speranțele în Ștefan cel Mare, duminică, e meci la malul mării, cu Viitorul, care a învins 3-0 pe Iași, în deplasare.

Trimis pe teren în repriza secundă a partidei Dinamo – FC Voluntari 2-0, italianul Diego Fabbrini (30 de ani) a părut dezamăgit în urma decizie luate de antrenorul Dusan Uhrin, mai ales că mijlocașul a ajuns o rezervă de lux.

”Întrebați-l pe Uhrin de ce nu am jucat de la început. Sigur, vreau să joc, dar nu e decizia mea”, a spus Fabbrini la finalul partidei. Italianul a continuat: ”Toată lumea știe că e o situație complicată. Ne gândim doar la campionat”, a mai spus mijlocașul.

Adam Nemec a revenit cu gol, nu mai marcase din Cupa României, de la mijlocul lunii februarie, când a semnat victoria cu FCSB. A fost prima reușită a unui atacant dinamovist după 14 etape de pauză.

„Nu știu cum sunt alții, dar eu nu am dormit nopțile. Aceste 3 puncte pot fi importante la finalul sezonului. Sper că astăzi să înceapă o etapă mult mai bună pentru noi. Trebuie să mâncăm bine, să dormim bine și să nu ne gândim la alte lucruri. Eu am avut unele probleme de familie, dar s-au rezolvat, am trecut peste”, a spus și Adam Nemec.