Agitație maximă în aceste zile în Superliga internă.
Dacă naționala se pregătește pentru dubla cu Bosnia (acasă) și cu San Marino (deplasare), formațiile din campionat au avut câteva zile libere. Răstimp în care s-au produs schimbări la câteva formații.
Adrian Mutu, îndepărtat de la Petrolul
Ieri, s-a oficializat despărțirea lui Adrian Mutu de Petrolul! Un alt eșec tehnic al „Briliantului”.
Luni, cele două părți au încheiat colaborarea din cauza rezultatelor neconvingătoare. Claudiu Tudor, președintele ploieștenilor, a intrat în direct și a anunțat faptul că „lupii galbeni” s-au reorientat rapid, iar azi va fi numit noul antrenor.
Favorit este Mehmet Topal! Turcul revine la echipa pe care a părăsit-o la finalul lunii decembrie 2024. Atunci, a lansat acuze către actuala conducere cu care a negociat în ultimele zile.
Dorinel Munteanu la Sepsi
Dorinel Munteanu revine în circuit. La Sepsi. Mâine, miercuri, ar putea fi instalat oficial. Fostul internațional s-a despărțit de Oțelul Galați la finalul anului trecut.
Aseară, Sepsi a pierdut lamentabil pe teren propriu cu Buzău, scor 1-2, iar covăsnenii s-au panicat că pot intra în „hora retrogradării”, cu Valentin Suciu și compania.
Citește și
Concurează la titlul de „cel mai frumos sat turistic” din România