Dinamo a reușit un singur transfer în această iarnă, până în acest moment, extrema stânga și dreapta Andrei Blejdea, care a intrat pe parcurs în primele două etape din 2021.
Totodată, de astăzi, după vizita medicală, a început pregătirile și Gevaro Nepomuceno, internaționalul din Curacao, adus de managerul sportiv Mario Nicolae. Fotbalistul care a jucat ultima dată în liga a cincea engleză a lăsat o impresie bună la prima vedere.
”Este în regulă, nu are kilograme în plus, momentan, place staff-ului. Joi, Ionel Gane va lua decizia finală, dar sunt șanse bune ca el să continue. Arată pregătit, nu are foarte mult de recuperat”, ne-au mărturisit cei de la echipă.
Cu 8 goluri în 44 de selecții pentru naționala Curacao, Nepomuceno a jucat în Liga 1 și la Petrolul Ploiești, în 2014-2015, și atunci a lăsat o impresie bună, în tricoul galben-albaștrilor.
Citește și